Mistet Barns løbeklub – København
🏃♀️ Kom med i Mistet Barns løbeklub
Efter sommerferien starter vi løbeklubben op igen – og vi håber, du har lyst til at være med.
Første løbetur: Torsdag den 20. august
Kl. 17.00
Mødested: Vibenshus Metro ved Fælledparken
Herefter mødes vi hver torsdag og løber sammen i Fælledparken.
Løbeklubben er et tilbud til medlemmer af Landsforeningen Mistet Barn, som har lyst til at møde andre forældre, der har mistet et barn.
Det handler ikke om at løbe langt eller hurtigt – men om at løbe sammen. Med hinanden og med vores børn i hjertet.
Vi starter med en rute på ca. 2,5 km i et tempo, der passer til de fremmødte. Herefter er der mulighed for at tage en eller flere runder mere, eller sige tak for i dag.
Vi ved, at overskuddet kan svinge, når man har mistet sit barn. Derfor er der ingen forventning om, at du deltager hver uge. Du kommer, når det giver mening for dig.
Har du lyst til at være med, eller har du spørgsmål, er du meget velkommen til at kontakte Nanna på nanna@mistetbarn.dk.
💛 Vi glæder os til at løbe sammen med dig.




Skriv et svar